(Normaali hinta 280 SEK/31 EUR)
Fantastisesta single jersey -materiaalistamme valmistettuna tämä pusero on aivan välttämätön lasten garderobissa. Malliltaan suora ja yksinkertainen ja kerta kaikkiaan superupea. Puseron rinnassa on koristeellinen ja upea scull-painatus. Tyylikäs sellaisenaan ja sopii hienosti lähes kaikkien vaatteiden kanssa.
Single jerseymme on pehmeää ja myötäilevää ja se on valmistettu 92% kammatusta puuvillasta (Turkista) ja 8% elastaanista. Kammattu puuvilla antaa pehmeämmän ja hieman ylellisemmän tunteen kuin tavallinen puuvilla. Elastaanin ansiosta vaate on myös miellyttävä käyttää ja se antaa vaatteelle hieman painoa niin, että se laskeutuu kauniisti. Pestään 40 asteessa.
Vaate pestään 40 asteessa, eikä sitä saa rumpukuivata, sillä elastaani on lämpöherkkä kuitu, joka vahingoittuu korkeissa lämpötiloissa. Pese vaate nurinpäin käännettynä samanväristen vaatteiden kanssa. Käytä mahdollisimman hellävaraista pesuainetta, joka ei sisällä valkaisuainetta, niin vaatteen väri säilyy paremmin. Kaikki kankaamme on pesty tuotantoprosessissa, mutta ne voivat kutistua korkeintaan 5 %.
