Normaali hinta 61 EUR
Ihanimmat riehapöksyt, joita rakastamme niin, niin paljon! Lyömättömät ja parhaista parhaat farkut kapeaa mallia, pehmeällä ja ihanalla joustavuudella! Oikeat taskut takana ja feikkitaskut edessä. Tyylikkäänä yksityiskohtana feikkisepalus, joka tekee housuista täydelliset ja helpot sekä käyttää että yhdistellä monien muiden vaatteiden kanssa - jopa hieman lyhyemmän paidan kanssa. Doer pants denim blue -housuissa on pehmeä vyötäröresori, joten ne istuvat mukavasti vatsan ympärille ja sallivat vaikka kuinka paljon riehakkuutta! Käytä näitä yhdessä Dressy top -paidan kanssa ja aikaansaat samalla sekä kovan että söpön fiiliksen.
Käytämme joissakin housuissamme kudottuja kankaita, kuten tweediä. Tweed voi olla struktuuriltaan sileää tai karkeaa, mutta siinä on aina vinoa raitaa. Tykkäämme käyttää kudottuja kankaita, joihin on lisätty elastaania, koska niistä valmistetut vaatteet ovat pehmeitä, joustavia ja mukavia käyttää. Doer pants denim blue -housujen kangas on tummansinistä, ja lahkeiden etupuolella on kulutusta.
Pesu 40 asteessa samanväristen vaatteiden kanssa. Väri säilyttää hehkunsa pidempään, kun käytät valkaisuaineetonta pyykinpesuainetta. Vaate voi kutistua maksimissaan 5 %. Elastaania sisältäviä vaatteita ei saa rumpukuivata, sillä elastaani on lämpöherkkä kuitu, joka vahingoittuu korkeissa lämpötiloissa.